- Hoşgeldiniz

Evden E-ticaret Yapın Vergi Muhafiyeti Kazanın

Evden E-ticaret Yapın Vergi Muhafiyeti Kazanın sitemize 21 Ocak 2019 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Evinizde ürettiğiniz tekstil ürünleri,takı, çanta vs gibi ürünleri, internet üzerinden satarak doğrudan gelir elde etmeniz için hazırlanan teşvik paketi Torba yasa ile Meclisten geçti.

Artık tüm vatandaşlarımız evlerinde üretttiği ürünleri internet üzerinden satabilecekler. Evde üretilen tüm ürünleri internetten satabilecekler ve yıllık 30 bin lirasını vergiden muaf tutabilecekler. Yapılan düzenleme ile tüm vatandaşlarımıza büyük bir kazanç kapısı açılmış olacak.

Meclis Genel Kurulun’da kabul edilen yasa ile evlerde üretilen ürünleri erlektronik ortamda satanlara vergi muhafiyeti sağlanacak.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Zaten esnaf muafiyeti kapsamında KDV yok. Orada herhangi bir tavan da yok, bu devam ediyor. Bu 30 bin lira tavanı yukarıya çekilebilirdi biraz daha. Önümüzdeki sene bu madde tekrar önümüze gelir, 60 bin liraya ya da 70 bin liraya çıkarma noktasında adım atılır. ‘Ev hanımı’ mıdır, ‘ev kadını’ mıdır, ‘ev erkeği’ midir, ‘ev beyi’ midir? Burada maddenin aslına baktığınızda evde kalan, başka iş yapmayan erkek ya da kadın hiç fark etmiyor, herkesin faydalanabildiği bir muafiyettir.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz