- Hoşgeldiniz

İnovatif ürünler; Kayak Şapkası

İnovatif ürünler; Kayak Şapkası sitemize 01 Ocak 2019 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Onlara kasket, tül veya basit yün şapka diyor olsanız da, çok sayıda kayakçı, çok daha rahat oldukları için kask yerine bu eşyaları giyme riskini göze alır. ANTI Ordinary A1’de işte tam bu nedenle üretilmiş bir üründür. Ürün kayakçıların ihtiyacı doğrultusunda sağlam ve hafif olarak üretlerek harika bir inovasyon örneği olmuştur. .

A1, biyomedikal mühendisi Rob Joseph ve Avustralya’daki Queensland Teknoloji Üniversitesi’ndeki ürün mühendisi Brodie Robinson tarafından geliştirilmiştir. Yüzde 100 akrilik dış katmanla birleştirilen yüzde 70 ila 90 Merino yünden oluşan bir iç katmana sahiptir ilk katman nem emen ve alerjik değildir, ikinci katman ise güç, yıkanabilirlik ve dayanıklılık sağlar.

İki tabaka arasında sıkıştırılmış, Newton olmayan sıvıların özel bir karışımıdır. Bunlar, yavaşça hareket ederken birbirlerinden kolayca geçebilen, ancak hızlı hareket etmeye zorlandıklarında birbirlerine sıkıştıran parçacıklardan oluşur. Sonuç olarak, malzeme tek başına bırakıldığında yumuşak ve sıvı benzeridir, fakat strese maruz kaldığında aniden sertleşerek darbelere karşı kalkan görevi alır.

Bitmiş ürünün, 23 mm kalınlığında, ASTM F2040 ve EN1077 güvenlik standartlarını aşması gerektiği bildirildi. Aslında çoğu geleneksel kayak kaskından biraz daha ağırdır. Ürün yaklaşık 750 gramdır (1.7 lb). Bununla birlikte, başın etrafına daha eşit dağılmış olması nedeniyle ağırlığın daha az hissedildiğini söylemek lazım.

Ürüne ait planların, 14 Ocak’ta başlayacak olan bir Kickstarter kampanyasında yatırımcılara tanıtılması için hazırlıkları bitmiş vaziyette. Yatırımcıların minimum 165 AUD tutarında bir kaporo vererek ürüne yatırım yapılabileceği belirtiliyor. (yaklaşık 119 ABD Doları). Eğer ilgileniyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan destek olmak için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Ürüne ulaşmak için https://antiordinary.co/ sayfasında girerek buradan bilgi alabilirsiniz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz