- Hoşgeldiniz

Dövme Silmede Yeni Bir Teknik

Dövme Silmede Yeni Bir Teknik sitemize 01 Ocak 2019 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Lazer bazlı dövme silme işlemi genellikle uzun süren bir işlemdir, genellikle birkaç haftaya yayılmış 10 veya daha fazla tedavi seansı gerektirir. Bununla birlikte, yeni bir akustik sistemin, en az iki ila üç seansta tam dövme çıkarmaya izin verdiği bildirildi.

Geleneksel sistemler, derinin altında bulunan dövme mürekkebi parçacıklarının kümelerini parçalamak için bir lazer ışını kullanır. Bu aglomerasyonlardan kopan ayrı parçacıklar, vücudun beyaz kan hücreleri tarafından yavaş yavaş uzaklaştırılır.

Lazerin her geçişi, her topaklaşmadan sadece bir üst parçacık katmanı çıkardığı için çoklu işlemler gereklidir. Tek seansta bundan daha fazlasını çıkarmak imkansızdır, çünkü her kümenin tepesinden salınan parçacıklar topaklanmanın geri kalanını lazer ışınından korur.

Dövme silme işlemi

Ek olarak, lazer, işlem sonucunda aglomerasyonlar üzerinde oluşan küçük buhar dolu vakumlar (keseler) tarafından bloke edilir. Bunlar tekrar emilinceye ve bırakılan mürekkep parçacıkları uzaklaştırılana kadar bir sonrakine geçiş yapılamaz.

Teksas teknoloji firması Soliton’un Rapid Acoustic Pulse (RAP) sistemini geliştirdiği cihaz ile bu süreç dahada hızlanıyor.İlk lazer geçişi gerçekleştirildikten hemen sonra, elde taşınan RAP cihazı deriden akustik dalgalar göndermek için kullanılır. Bu, her ikisi de boşlukları uzaklaştırır ve mürekkep parçacıklarının dağılmasına neden olur.

Sonuç olarak, birkaç seansta başka bir lazer geçişi gerçekleştirilebilir, bir seansta dört geçiş gerçekleştirilebilir. 32 siyah mürekkep dövmeli bir insan klinik çalışmasında, bireysel RAP oturumlarının, sadece bir lazer kullanarak yapılan yüzde 16 ile karşılaştırıldığında, ortalama yüzde 49 pigment solması ürettiği gösterilmiştir. Şirkete göre, bu bir dövmenin iki veya üç seansta tamamen kaldırılabileceği ve hem zamandan hem de paradan tasarruf edebileceği anlamına geliyor.

Sistemin çok renkli dövmeleri kaldırma kabiliyeti hala hayvan denemelerinde araştırılmaktadır. Ayrıca, selülitin giderilmesinde kullanılmasıda planlanmaktadır.

Soliton şimdi, FlashFunders hisse senedi kitle fonlaması platformu üzerinden RAP sisteminin ticarileştirilmesine yardımcı olacak yatırımcıları arıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz