- Hoşgeldiniz

Facebook Canlı Videoya Trivia Gameplay Ekliyor

Facebook Canlı Videoya Trivia Gameplay Ekliyor sitemize 01 Ocak 2019 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

20 Haziran Salı günü, Facebook, Canlı videolarda oyun gösterisi benzeri etkileşim ekleme seçeneği de dahil olmak üzere, video yaratıcıları için birkaç yeni özelliği hizmete soktu. Facebook’un oyunlaştırmaya çağırdığı yeni seçenek, izleyicilerin soruları yanıtlayabileceği veya yanlış bir cevap için önyüklenebileceği canlı videolara oyun şovu trivia’yı getiriyor.

Trivia adı verilen oyunda Facebook yeni bir özelliğini ön plana çıkarıyor. Oyunda video yaratıcıları bir dizi soru sorabiliyor ve izleyiciler oradaa cevaplarını seçebiliyor. Yanlış cevaplar, hayranların oyundan atılmasını sağlıyor. Trivia oyunu, Facebook’un izleyicilerin sadece pasif izleyicilerden daha fazlası olmasını sağlamak için tasarlandığını söylüyor.

Oyun, canlı veya önceden kaydedilmiş videolara anket eklemek için benzer bir seçenekle başlıyor. Oyunlaştırmanın aksine, anketler yanlış bir cevaba sahip değil ve farklı kullanıcı cevaplarını taklit ediyor.

Bu özellikler ilk olarak Brent Rivera ve That Chick Angel da dahil olmak üzere belirli bir Facebook içerik oluşturucu grubuna giriyor, diğerleri ise özelliğe erişmek için bir sonraki grupta yer almak için online başvuruda bulunabiliyorlar.

Birkaç yeni izleme şovu da yerleşik olarak yapılan oyunlaştırma ile başlatılıyor. Insider Confetti, tüm soruları doğru bir şekilde cevaplayan kullanıcılar arasında paylaştırılmış bir nakit ödül potansiyeli olan günlük bir pop kültürü trivia oyun gösterisidir.

Duyuru blog yazısısında, “Vizyonumuz, Facebook’ta videoyu gerçek anlamda etkileşimli hale getirmek” dedi. “Video izlemek pasif, tek yönlü bir yayın olmak zorunda değildir. Oyun şovlarından realite TV’ye ve hatta kodlanmış içeriğe kadar birçok geleneksel formatın daha katılımcı ve topluluk merkezli olmak için yeniden yaratılabileceğine inanıyoruz. ”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler : ,